تخریب ساختمان

  1. خانه
  2. chevron_right
  3. تخریب ساختمان
تخریب ساختمان

تخریب ساختمان

با توجه به اینکه بافت شهرهای بزرگ ایران حدودا میان سال بوده و نیاز به بازسازی و جوان تر شدن دارند لذا باید به تخریب ساختمان به صورت حرفه ای تر نگاه کرد. کسانی که در این حرفه مشغول به کارند معمولا به صورت تجربی این کار را آموخته اند و معمولا توانایی تخریب ساختمانهای کلنگی را دارند و در برخورد با ساختمان های بلند تجربه کافی ندارند و از آموزشهای لازم و رعایت ایمنی حین کار بی اطلاع هستند.همانطور که در مطالب گذشته اشاره کردیم ، تخریب ساختمان از پر مخاطره ترین خدمات ساختمانی بشمار می آید و مثال ساختن سخت و تخریب آسان مصداق تجربه کاری ما در این امر نیست .
تخریب ساختمانها به عنوان اولین مرحله از ساخت و ساز اثرات متعددی بر محیط شهری و شهروندان می گذارد .
در ابتدا باید بدانیم که چه زمانی ساختمان نیاز به تخریب دارد؟
برای تخریب ساختمان چه نکاتی از قبل باید آماده سازی شده باشد ؟
از چه نفراتی برای این عملیات باید بکار گرفت ؟
مراحل تخریب ساختمان چیست ؟
ضایعاتی که از عملیات تخریب بدست می آید باید چگونه و به کجا منتقل کرد ؟
بدیهی است که ساختمان هم مانند دیگر موارد عمری دارد و با گذشت زمان نیاز به ترمیم و یا نوسازی دارد . در بعضی مواقع افراد بطور سلیقه ای یا برای رفع نیاز ممکن به مکان دست به تخریب بخشی از ساختمان می زنند . موارد زیادی داشته ایم که در داخل ساختمان برای بزرگتر شدن یکی از فضا یا اضافه شدن بخشی دیگر به ساختمان این عملیات صورت پذیرفته است .
توصیه ما به شما این است که :
مشاوره رایگان با گروه ما داشته باشید چرا که گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام با تجربه دیرینه خود و با بهره گیری از به روز ترین متد طراحی داخلی و متشکل از تیم طراح حرفه ای ، تیم متخصص در بخش های مختلف خدمات و مدیریت مالی و زمانی برای شما طرحی نو بر می انگیزد .
تخریب ساختمان با پیشرفته ترین ابزار روز دنیا و با بهترین کیفیت و در کمترین زمان ممکن را به ما بسپارید. تضمین ما رضایت کارفرمایان قبلی ما بوده است. شعار ما این است که کار خوب و سریع ، مشتری بیشتری برای ما جذب خواهد کرد.
تخریب ساختمان
در ادامه گفته می شود که :
تخریب ساختمانها بسته به نوع سازه آن به شرح زیر می باشد :
روش دستی : شامل ساختمانهای مسکونی و ساختمان های کوچک
روش مکانیکی : شامل ساختمانهایی با سازه بتنی
روش انفجار : شامل فونداسیون های عظیم است که بدست حرفه ای ترین تیم خود با مجوزهای خاص انجام می شود .

عملیات مقدماتی قبل از تخریب:

مقررات ملی ساختمان : قبل از مجوز شروع کار برای عملیات های تخریب ساختمان، باید بررسی های مهندسی توسط شخص ذی صلاح برای تعیین شرایط کف ها، دیوارها ، چارچوبها و اسکلت و امکان خراب شدن بدون برنامه بخشهای ساختمان صورت گیرد. ساختمان مجاور که افراد ممکن است درآن باشد باید چک و بررسی شود. کارفرما بایستی گواهی یا مجوز مکتوب برای عملیات های تخریب داشته باشد .
دستورالعمل های اجرایی : عملیات‌ تخریب‌ باید از بالاترین‌ قسمت‌ یا طبقه‌ شروع‌ و به‌ پایین‌ترین‌ قسمت‌ یا طبقه‌ ختم‌ گردد، مگر در موارد خاصی‌ كه‌ تخریب‌ به‌ طور یكجا و استفاده‌ از مواد منفجره‌ در فونداسیون‌ و از راه‌ دور با رعایت‌ كلیه‌ احتیاطات‌ و مقررات‌ ایمنی‌ مربوطه‌ و كسب‌ مجوزهای‌ لازم‌ انجام‌ و یا از طریق‌ كشیدن‌ با كابل‌ و واژگون‌ كردن‌ و یا از طریق‌ ضربه‌ زدن‌ با وزنه‌های‌ در حال‌ نوسان‌ انجام‌ شود و از تخریب‌ قسمت‌هایی‌ از ساختمان‌ كه‌ باعث‌ تخریب‌ و ریزش‌ ناگهانی‌ قسمت‌های‌ دیگر ساختمان‌ گردد باید جلوگیری‌ به‌ عمل‌ آید .
تخریب ساختمان تهران
ایمنی و حفاظت کار در حین اجرا : قبل‌ از اینكه‌ عملیات‌ تخریب‌ شروع‌ شود، باید بازدید دقیقی‌ از كلیه‌ قسمت‌های‌ ساختمان‌ در دست‌ تخریب‌ بعمل‌ آمده‌ و در صورت‌ وجود قسمت‌های‌ خطرناك‌ و قابل‌ ریزش‌، اقدامات‌ احتیاطی‌ از قبیل‌ نصب‌ شمع‌، سپر و حایل‌ و ستون‌های‌ موقتی‌ جهت‌ مهار آن‌ قسمت‌ها‌ بعمل‌ آید .

مراحل تخریب شامل :

قطع کنتورهای آب و برق و گاز:

نخستین مرحله در تخریب ساختمان قطع کنتورهای آب، برق و گاز هست. البته این کار را نباید خودتان انجام بدهید. با مراجعه به شرکت های منطقه ی تان از آنها درخواست کنید تا نسبت به این کار اقدام کنند .
باز کردن تجهیزاتی که در مسیر تخریب قرار دارند :
هر چیز با ارزشی که در خانه می بینید را باز کنید. از آشپزخانه شروع کنید و وسایلی مثل کابینت و شیرآلات و فن و هود را باز کنید. امروزه بسیاری از کمد دیواری ها متحرک ساخته می شود که می توانید آنها را هم در حین تخریب جا به جا کنید . از دیگر اشیا قابل انتقال حین تخریب می توان موارد زیر را نام برد :
مبلمان ، لوسترها ، اشیا تزیینی و یا نصب شده در دیوار و …
رعایت ایمنی فردی در حین عملیات و ایجاد حریم ایمنی دور محیط قابل تخریب شده :
تخریب

اول ایمنی بعد کار

ایجاد حریم بایستی طبق قانون دوازدهم مقررات ملی ساختمان و بخشنامه های شهرداری صورت بگیرد. از اینرو در این مرحله نیازمند گرفتن مجوز از شهرداری هستند . در حین عملیات افرادی که مجری تخریب هستند باید دارای ضوابط ایمنی باشند از جمله داشتن کلاه ایمنی، دستکش ، ماسک ، طناب ، کفش و …

باز کردن درب و پنجره ها :

باز کردن در و پنجره ها مرحله ی بعدی تخریب ساختمان کلنگی است. برای در آوردن چارچوب در و پنجره باید دیوار حاشیه ی آن را خراب کنید و برای این کار نیازمند کارگر و پتک و کلنگ هستید . لازم بذکر است که برای انجام این کار باید از متخصصین حرفه ای مربوط در این زمینه استفاده نمود .

کندن قسمت هایی که دارای عایق هستند:

عایق ایزوگام پشت بام بایستی توسط دستگاه کنده شود. در بسیاری از موارد امکان پوشش دیوار کوب و یا کف پوش هم هست که برای جلوگیری از ایجاد صدمه می توان آنها را هم توسط افراد متخصص جداسازی نمود . اگر به صورت سنتی ساختمان تخریب شود از دستگاه هیلتی و از بالا به پایین و در صورت استفاده از ابزار قوی تخریب، از بیل مکانیکی استفاده می شود. در ادامه و در تخریب خانه قدیمی فلزی، تیرآهن های سقف جداسازی می شوند.
تخلیه نخاله مکان تخریب شده:
در صورتیکه بیل مکانیکی داشته باشید این کار به سادگی انجام می شود. در کسری از زمان نخاله ها درون کامیون های حمل نخاله ریخته می شوند و از محل خارج می گردند. در غیر اینصورت تخلیه نخاله به صورت دستی و توسط کارگران انجام می شود که این کار زمان بر نیز هست . در این بخش از تخریب نکته ای هم هست که باید از آن مطلع شوید .
جمع آوری و انتقال نخاله بعد از تخریب ساختمان به هر مکان ، خارج از ضوابط شهرداری است که این امر توسط گروه تخصصی ما و با دارا بودن مجوز از شهرداری دیده شده است و اکیپی از گروه ما مختص این امر هستند که شما بدون داشتن دغدغه یافتن وانت یا وسیله نقلیه مناسب به دیگر امور خواهید پرداخت.
بعد از تخریب ساختمان ، ضایعات بسیاری تولید می شود که اکثر آن ها برای کارفرما قابل فروش می باشد. کافی است با ما تماس بگیرید تا تیم ما در محل ساختمان شماحضور یافته و ضایعات شما را به قیمت روز و بصورت نقدی خریداری نماید.
در تخريب ساختمانهاي خاص نظير كارخانه ها، بيمارستانها، دودكشهاي صنعتي و ديگر اماكني كه تاسيسات ويژه دارند، قسمتهاي مربوطه بايد توسط افراد ذيصلاح مورد بازديد قرارگيرد و وسايل و تجهيزات لازم براي تخريب و مقابله با خطرهاي ناشي از آن فراهم شود .

ارتباط تخریب ساختمان و پایداری محیط زیست:

تخریب ارتباط عمده با پایداری زیست محیطی دارد. به علاوه ایجاد یک چرخه حیاتی جدید برای مواد، تخریب ساختمان‌ها به کاهش نیاز به استفاده از منابع جدید کمک می‌کند. این مورد می‌توان به کاهش انرژی و پراکنش حاصل از اصلاح و تولید مواد جدید بیانجامد. از آنجا که تخریب اغلب در سطح صورت می‌گیرد و به صورت درون جا انجام می‌گیرد‌. انرژی و پراکنش نیز در جابجایی مواد صرفه جویی می‌شود‌. تخریب به صورت بالقوه می‌تواند‌ از جوامع با تامین مشاغل محلی و ساختمان‌های تجدید شده حمایت نماید. تخریب معمولاً با استفاده از ۳ تا ۶ کارگر برای هر یک نفر که در مشاغل تخریب صورت می‌گیرد، انجام می‌پذیرد. به علاوه مواد دور ریز جامد حاصل از فرایند تخریب مرسوم از محل دور می‌شوند. این مورد منافع عمده‌ ای دارد زیرا ساخت و تخریب و مواد دور ریز حاصل از آنها تقریباً ۲۰٪ جریان دفع مواد جامد را به خود اختصاص می دهند .
تخریب آپارتمان
شرکت فنی مهندسی تعمیرات ساختمان با پشتوانه سالها تجربه در زمینه انواع خدمات مختلف علاوه بر پروسه تخریب ، متخصص در امور خاکبرداری و گودبرداری اعم از مکانهای مسکونی و صنعتی از جمله کارخانجات آرد با مجوز رسمی می باشد . خاکبرداری و گودبرداری کارخانجات آرد خوشه فارس در شیراز ، آرد مانا در هشتگرد و آرد داران از پروژه های بزرگ صنعتی انجام شده در رزومه کاری گروه ما می باشند .
فهرست
تماس با کارشناس