بنایی ، گچ کاری ، دیوارکشی ، سیمان کاری

 1. خانه
 2. chevron_right
 3. بنایی ، گچ کاری ، دیوارکشی ، سیمان کاری
بنایی، گچ کاری، دیوار کشی، سیمان کاری

بنایی ، گچ کاری ، دیوار کشی ، سیمان کاری

گچ کاری
بنایی ساختمان از اساسی ترین فعالیت های تعمیرات خانه می باشد. و اگر بازسازی خانه و تعمیرات ساختمانی نیاز داشته باشید اولین اقدام، بنایی می باشد.
زیرساخت ساختمان شما را بنایی تشکیل میدهد. و این زیرساخت بایستی بسیار محکم باشد تا دیگر فعالیتهای ساختمانی بدون مشکل باشند. مانند اینکه شما روی یک دیوار سست نمی توانید گازکشی و تاسیسات مناسبی داشته باشید و همین طور نقاشی ساختمان روی دیواری که استاندارد ساخته نشده ، بی فایده هست.
دیوار کشی
حال که ساختمان شما نیاز به بنایی، گچ کاری، دیوار کشی و سیمان کاری داشت شما این مشکلات را خواهید داشت:
1 – از کجا یک بنا پیدا میکنید؟
2- این بنا چقدر حرفه ای هست و آیا مهارت کافی دارد ؟ و این مهارت را از کجا می سنجید ؟ آیا قبلاً نمونه پروژه های انجام شده اش را دیده اید؟
3- بنایی ساختمان داخل منزل و حریم خصوصی شما انجام میشود. از لحاظ اخلاقی چقدر به بنا و کارگرانش اعتماد دارید ؟
4- آیا مصالح استفاده شده در پروژه استاندارد می باشد ؟
5 – قیمت پیشنهادی و تمام شده آیا منصفانه است ؟
6- آیا پروژه شما استاندارد اجرا میشود ؟ چندین نوع ماسه و چندین تیپ مختلف سیمان و همین طور گچ در بازار موجود هست که هر کدام مصارف خاص خود را دارد. و همین طور تناسب مخلوط آنها با هم نیز با توجه به کاربرد متفاوت می باشد.
7 – آیا پروژه را گارانتی میکند؟ و در آینده اگر به هر دلیلی مشکلی پیش آمد آیا دسترسی به بنا دارید که ترمیم نماید ؟

خدمات ما

 • بنایی ساختمان: هر نوع بنایی در داخل و خارج ساختمان
 • گچ کاری ساختمان: گچکاری دیوار ، گچکاری سقف و گچبری
 • دیوارکشی: دیوار جداکننده داخل ساختمان ، دیوار گچی، پنل گچی ، دیوار موقت
 • سیمان کاری: سیمان کاری محوطه ، سیمان کاری نمای ساختمان
 • تخریب: تخریب کلی و جزیی ساختمان
 • حمل نخاله ساختمانی: حمل تمام نخاله های ساختمانی 
سیمان کاری
ما با گردآوری بهترین و حرفه ای ترین استادکاران این اطمینان را میدهیم که :
 • تضمین مهارت : با چندین سال همکاری، بهترین و حرفه ای ترین استادکاران با مهارت بالا را تضمین میکنیم.
 • تضمین اخلاق : با گذشت سالیان زیاد، اطمینان میدهیم که همه استادکاران و کارگران از لحاظ اخلاقی سالم می باشند.
 • مصالح با کیفیت : تمامی مصالح بکار رفته در پروژه ها از مصالح درجه یک و برند می باشند.
 • تضمین قیمت پیشنهادی : قیمت پیشنهادی ما منصفانه ترین قیمت با حفظ بالاترین کیفیت می باشد.
 • اجرای استاندارد : تمامی پروژه های طبق استاندارد سازمان نظام مهندسی اجرا میشوند.
 • گارانتی پروژه ها : تمامی پروژه ها شامل گارانتی بوده و درصورت بروز مشکل در اولین زمان ترمیم میشود.
 • ساعات کاری متغیر : جهت رفاه حال همشهریان عزیز، ساعات کاری ما متغیر بوده و همین طور در روزهای تعطیل و جمعه ها نیز افتخار خدمت رسانی داریم.
 • نظافت انتهای پروژه : در انتها ، محل پروژه نظافت شده تحویل میشود.

همین الان میتوانید جهت مشاوره با شماره تلفن دفتر ۶۶۲۵۶۳۷۸ – ۰۲۱ و یا شماره همراه شبانه روزی ۰۹۱۲۵۷۲۴۰۷۴ (مهندس عیسی نژاد) تماس بگیرید.
و یا با کلیک روی دکمه زیر بصورت آنلاین ثبت درخواست نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.  

شرکت ها و افراد زیادی به ما افتخار داده و اعتماد نمودند و پروژه های زیادی رو به ما سپردند. میتوانید بعضی از پروژه های انجام شده توسط ما را در لینک زیر ببینید :

مزایای ما

دیوار گچی
سیمان کاری نما
بنا تهران
بنایی ساختمان
گچکاری ساختمان
گچکار تهران
بنایی تهران
بنایی شبانه روزی
بنایی
بنایی گچکاری
بنا و گچکار
دیوار گچی

همین الان میتوانید جهت مشاوره با شماره تلفن دفتر ۶۶۲۵۶۳۷۸ – ۰۲۱ و یا شماره همراه شبانه روزی ۰۹۱۲۵۷۲۴۰۷۴ (مهندس عیسی نژاد) تماس بگیرید.
و یا با کلیک روی دکمه زیر بصورت آنلاین ثبت درخواست نمایید تا در اولین فرصت با شما تماس بگیریم.  

همه ما دوست داریم در محیطی زندگی کنیم که شکوه آن چشم گیر باشد و علاوه بر زیبایی فضا ، مقاومت و ایمنی در برابر آسیب های طبیعی و غیر طبیعی حفظ شود تا به آرامش مطلوب برسیم ..از طرفی قیمت تامین این فضا برایمان امر مهمی است.
امروزه اغلب مردم در هنگام ساخت ساختمان از مشاوره مهندسان معماری و عمران استفاده می‌کنند تا ساختمانی زیبا و مقاوم داشته باشند که اجرا و ساخت ساختمان، نیاز به یک بنای خبره دارد که بتواند خواسته‌های مهندسان را به‌خوبی اجرا کند. بیشتر ساختمان‌های اطرافمان بافت قدیمی هستندکه نیز نیاز به مرمت و بازسازی دارند.
گچ کاری
قبل از تصمیم گیری برای بازسازی چند سوال به ذهنمان می رسد:
 •  چطور باید یک بنای متخصص و خبره پیدا کنیم؟
 • برای هرکدام از خدمات بنایی مثل گچ‌کاری، سیمان‌کاری و یا کاشی و سرامیک‌کاری چطور باید بنای متخصص مربوط به آن را پیدا کنیم؟
 • چطور باید به هنر و توانایی‌های یک بنا اعتماد کنیم؟
گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام به شما کمک می‌کند تا برای دریافت خدمات ساختمانی از مرحله پایه تا تحویل تصمیم بهتر و هوشمندانه‌تری بگیرید.
یکی از اصلی‌ترین مراحل ساخت ساختمان، استفاده از هنر بنایی برای سفت‌کاری و نازک‌کاری است . چرا که در واقع بنا مجری طرح ها و توصیه های مهندسان معماری و عمران می باشد .بنابراین از ابتدای پی‌ریزی و ساختن ساختمان تا به انتهای آن به خدمات بنایی نیاز داریم. در پیشرفت علم طراحی و دکوراسیون داخلی کنونی ، طیف خدمات بنایی آن‌قدر گسترده است که برای هر خدمت مربوط به ساخت‌وساز ساختمانی می‌توان از نیروهای بنایی متخصص کمک گرفت. این مجموعه با بهره¬گیری از بهترین بناهای ساختمانی به شما کمک می‌کند تا خواسته‌تان به بهترین شکل ممکن انجام شود و مطمئن شوید که کارتان در کوتاه‌ترین زمان و با بالاترین کیفیت ممکن توسط نیروهای خبره تیم تخصصی تعمیرات ساختمان دات کام انجام خواهد شد.
اگر قصد ساخت و تعمیرات ساختمانی دارید به یکی از روش های زیر می توانید با گروه ما در ارتباط باشید:
1- سفارش آنلاین خدمات ساختمان در سایت زیر :
www.tamiratesakhteman.com
پاسخگو در تمام ساعات
2- تماس با شماره 09125724074 -02166256378
3- پیام از طریق اینستاگرام به آی.دی:
Tamiratesakhteman.co
در ابتدا شما را با حرفه بنایی و گچ کاری آشنا می سازیم .
وقتی از خدمات بنایی صحبت به میان می آید تمام موارد پرکاربردی زیر را شامل می شود که در اینجا بیشتر به مبحث گچ کاری می پردازیم :
 • سفت‌کاری و نازک‌کاری
 • دیوارچینی و آجرکشی
 • سیمان‌کاری و گچ‌کاری
 • سنگ‌کاری
 • کاشی و سرامیک‌کاری
 • کف‌سازی
 • تعمیر ساختمان و مرمت بنا‌
دیوارکشی
درمعماری ایران باستان گچ از مصالح ساختمانی سنتی بوده و از گذشته تا به حال مورد استفاده قرار گرفته است و توسط هنر دست بنایان خبره در آثار باقیمانده قدیمی بصورت گچ بری های متنوع دیده می شود .بطور کلی گچ از آسیاب کردن سنگ گچ بدست می‌آید که سنگ گچ از گروه مصالح ساختمانی از جنس کلسیم است.
گچ کاری ساختمان در مرحله نازک کاری و برای پوشش دهی دیوار یا سقف قرار دارد. گچکاری دارای دو مرحله زیرسازی و روسازی است. مرحله زیر سازی آن را به وسیله خاک و گچ یک لایه با ضخامت می سازند و مرحله روسازی را با دقت بیشتری انجام می دهند. گچ کاری ساختمان بسته به نوع کار و کیفیت گچ کار ممکن است در بعضی جا ها حتی تا 20 سانتی متر هم ضخامت گچ دیوار بشود. اما ضخامت استاندارد گچ کاری و سفید کاری بین 5 تا 8 سانتی متر است.
سیمان کاری

برای گچکاری یک سطح ابتدا بایدوسایل موردنیازرا تهیه کنیم:

 • استامبلی:  ظرفی که در آن مصالح  را مخلوط می کنیم و باید حتما بعد از اتمام کار آن را شست و شو کرد زیرا با گذشت زمان مصالح به سختی از ظرف جدا می شود .
 • ماله:  ابزاری برای پخش نمودن مصالح است که انواع مختلف دارد و هر کدام با کاربرد مخصوص به خود ساخته شده است و نکته ای که هنگام خرید باید به آن توجه نمود این است که لبه های ما نباید تیز و برنده باشد زیرا در موارد زیادی باعث ایجاد جراحات به دست استاد کار شده است.
 • کاردک: تیغه‌ی پهنی دارد که برای مخلوط کردن مواد مختلف یا مالیدن و برداشتن مواد مورد استفاده قرار می‌گیرد.
 • لیسه : این وسیله دو نوع پلاستیک و فلزی دارد و در اندازه‌های مختلفی ساخته می‌شود. نوع فلزی لیسه از یک قطعه‌ی فلزی نرم و با قابلیت خم‌شدن ساخته می‌شود که به دسته‌ی کوچکی متصل است. نوع پلاستیکی آن که بیشتر در گچ‌کاری مورد استفاده قرار می‌گیرد، سفت‌تر است و دسته ندارد. لیسه‌های فلزی معمولا در بتونه کاری چوب و دیوار همراه با کاردک مورد استفاده قرار می‌گیرند.
 • الک : همانطور که نامش پیداست وسیله ای که برای جداسازی و یک دست نمودن مصالح از مواد ناخالص بکار می رود
 • شمشه : در دو نوع دستی و موتوری ساخته شده اند . جهت صاف کردن و تراز نمودن سطح بتن در بتن ریزی با حجم پایین و کار در مقیاس های کوچک، از شمشه های ماله دستی استفاده می گردد، به این دسته از شمشه ماله ها، شمشه تلسکوپی نیز می گویند.
جهت صاف، تراز نمودن و از بین بردن حفره های موجود در بتن های ریخته شده با مقیاس های متوسط و بالا و ساخت و ساز در حجم های وسیع، از شمشه ماله موتوردار استفاده می گردد.
هنگام گچ کاری ، گچ در حالات مختلفی مورد استفاده قرار می گیرد که عبارتند از :
گچ و خاک : گچ در موارد روی دیوارها ، به صورت تنها به کار نمی رود ، بلکه با درصدی از خاک مخلوط می شود که به آن گچ و خاک گفته می شود . گچ و خاک معمولا نسبتا به گچ خالی بهتر به دیوار آجری چسبیده و عملکرد جالبی دارد . اما آزمایش ها نشان می دهد که وقتی گچ را با خاک مخلوط می کنیم مقاومت مصالح کاهش می یابد و این نوع مصالح فقط روی دیوار کاربرد دارد.
گچ خالص یا گچ سفید:
در دیوارها برای هموار کردن پستی و بلندی ها ، تنها یک لایه بسیار نازک گچ سفید روی گچ و خاک کشیده می شود و تاکید یک لایه بودن گچ عاملی است که باید حتما رعایت شود .
ملات چیست ؟
ملات ماده خمیری شکلی است که مصالح بنایی را به یکدیگر می‌چسباند و آنها را به دیوار و سایر اجزای ساختمان بدل می سازد . گچ ساختمانی باید زود شروع به گرفتن و سخت شدن نموده و سخت شدن آن نیز باید خیلی زود پایان یابد گچ ساختمانی مرغوب آن است که زمان گرفتن آن زودتر از ۸ دقیقه شروع نشود و حداکثر از ۲۵ دقیقه دیرتر شروع به گرفتن ننماید و پایان سخت شدن آن نباید زودتر از ۲۰ دقیقه و دیر تر از یک ساعت باشد.
ملات ها عموماً به دو دسته هوازی و آبی تقسیم بندی می شوند که انواع ملات های گچ ساختمانی در دسته ملات های هوازی تقسیم بندی می گردند.
مصالح گچکار

انواع ملات های گچی در ساختمان سازی:

 • دوغ آب گچ:

  برای ساختن دوغ آب گچ و آب را با هم مخلوط نموده فقط از آب بیشتری استفاده می کنند بطوریکه ملات کامل رقیق و روان باشد . از دوغ آب گچ برای پر کردن درزهای طاق ضربی استفاده می نمایند.
 • ملات گچ :

  ملات گچ در واقع متداول ترین استفاده گچ می باشد ، برای ساخت ملات گچ کافی است که گچ و آب را به میزان لازم مخلوط و اجازه گیرش اولیه به آن بدهید و در بخش های اجرایی مختلف ساختمان از آن استفاده کنید .
 • ملات گچ و خاک :

  در زیر سفیدکاری فضاهای داخلی ساختمان نقش کلیدی دارد ، افزودن خاک به گچ باعث چسبندگی بهتر به آجر می شود و از نظر اقتصادی مقرون به صرفه می باشد
 • ملات گچ و ماسه :

  مانند همان ملات خاک و گچ ساخته می شود ، هنگامی که خاک رس مرغوب در دسترس نیست ، از ماسه ریز به عنوان فیلر یا پرکننده استفاده می شود ، با این حال استفاده از همان خاک رس در ساخت گچ و خاک به مراتب توصیه می گردد.
 • ملات گچ کشته :

  یکی از ویژگی های مهم گچ، زودگیر بودن آن است که عملا باعث می گردد امکان کار در زمان طولانی با ملات آن از بین برود. اما برای رفع این مشکل می توان ملات گچ کشته را تهیه نمود و با استفاده از این ملات که زمان گیرش طولانی تری نسبت به گچ زنده دارد، طی مدت زمان طولانی تری به پوشش دهی سطوح پرداخت. گچ کاران معمولاً برای صاف و صیقلی و یکدست کردن سطوح مورد نظر، از ملات گچ کشته استفاده می کنند. از ملات گچ کشته برای انجام لایه نهایی گچ کاری بهره می برند.
 • ملات گچ آماده :

  این گچ بعد از مخلوط گچ و خاک و یا کاهگل بدست می آیدو برای تسطیح سطوح حاصله در نماسازی داخلی و به‌خصوص جهت ترمیم و تعمیر و ترک‌گیری به کار می‌رود.
گچ پاشی پلیمری

گچ پاشی پلیمری

امروزه با پیشرفت در صنعت گچ کاری شاهد تحولاتی در ساختار و عملکرد می‌باشیم، یکی از این تحولات ظهور گچ‌های پلیمری و دستگاه‌های گچ پاش می‌باشد که کاربردهای بسیار فراوانی دارد. گچ پلیمری سال هاست که در اروپا تولید و توسط دستگاه گچ پاش به روش مکانیزه و با سرعت بر روی دیوار پاشیده، مسطح و صاف می‌گردد. در صورتی که در ایران گچ به روش سنتی و به تدریج همراه با ضایعات فراوان مورد استفاده قرار می‌گیرد. این موضوع انگیزه ای شد تا شرکت های داخلی اقدام به تولید گچ پلیمری مخصوص دستگاه گچ پاش کند و در در مدت کوتاهی در چند پروژه بزرگ در کشور به اجرا درآمده است. پاشیدن گچ به روش سنتی بر روی سطح کار دارای ضایعات فراوانی است و این امر باعث از بین رفتن محصول و افزایش هزینه‌های اجرا می‌باشد. اما گچ پلیمری پاشش دارای امتیازات بسیار خوبی در این زمینه می‌باشد و نواقص گذشته را تا حدود بسیار زیادی رفع کرده است.
گچکار تهران

گچ بری

از مهمترین کاربردهای گچ در بخش ساختمان می توان به گچ بری اشاره کرد که با دست هنرمند خبره خود جلوه خاصی به بنا می دهد .
گچ‌بری یکی از هنرهای وابسته به معماری است ،گچ بری ساختمان شامل (گچ بری سقف ،گچ بری شومینه ،گچ بری نور مخفی ،گچ بری دور لوستر ،گچ بری ستونها ،گچ بری گلویی،گچ بری آرک اپن ،گچ بری ورساج ،گچ بری نما رومی ،…)در هر دوره زمانی، شکل و شیوه مخصوص به‌ خود را داشته است.
همان طور که از نام این هنر پیداست، مصالح اصلی بکار رفته در این هنر گچ می‌باشد.
درایران نیز گچ‌بری در دوره‌های مختلف تاریخی همراه با تفاوت‌هایی بوده است ،گچ به دلیل داشتن خاصیت شکل‌پذیری، چسبندگی، رنگ مطلوب، کاربرد آسان، فراوانی و ارزانی کاربرد زیادی در هنرهای تزیینی دارد.
اگرچه گچ کاری داخل ساختمان یا به اصطلاح سفیدکاری ، اهمیت فوق العاده ای دارد با این حال تا یک گچ بری مناسب در فضای داخلی ساختمان پیاده نشود ، هنر گچ کاری به چشم نمی آید .
در گچ بری نیز باید دقت داشت که از بهترین و استاندارد ترین وسایل و ابزارهای لازم استفاده شود ، چرا که کل زیبایی کار گچ کاری ، در همین مورد جلا می یابد. این وسایل عبارتند از:
 • دم بر:

  دمبر اصلی ترین وسیله ی گچ بری است .گچ کار با دمبر شناخته می شود. زیرا این وسیله زیر دست گچبر، گچ را به یک اثر هنری در می آورد. دمبر همانند چاقو است با این تفاوت که تیزی آن تنها در قسمت نوک آن است که با آن گچ را می برند.
 • نقاله:

  برای زیر و رو کردن کارهای گچبری و ساخت و ساز گل و برگ و… بکار میرود
 • بومخوار:

  ابزاری برای تمیز کردن زمینه بوم از آن استفاده می شود .
 • کاردک:

  در بخش گچ کاری توضیح داده شد .
برای انجام گچ بری راه های مختلفی وجود دارد ، آسان ترین و ساده ترین راه این است که نقش های حرفه ای گچ بری از قبل با قالب زده شود و در محل با خمیر گچ چسبانده شود . این روش کیفیت نسبتا خوبی نیز دارد.
راه دیگر نیز این است که ابتدا خمیر گچ به صورت کلی پیاده شود و سپس به کمک ابزارهای بالا ، نقش روی گچ بری پیاده شود . این راه به مراتب سخت تر از راه دیگر است چرا که گچ بر باید در محل کار را انجام دهد.

روشهای گچبری

 • گچبری دستی

 • گچبری پیش ساخته

گچبُری دستی : ابتدا گچ را به صورت مایع درست می کنند .محلول گچ و آب تا به جایی که تبدیل به جامد می شود. قبل از انجماد، به خمیری انعطاف پذیر تبدیل می شود که صورت و اسکلت اثر هنری در آن زمان ودر آن حالت گچ، به دست گچبرصورت می پذیرد..اکر گچ مرغوب نباشد، اثر هنری را نمی توان به ظرافت و لطافت درآورد بنابرین انتخاب گچ نقش اساسی در زیبای گچ بری دارد ،
در روش قالب گیری که با استفاده ازقالب تهیه می شود وسپس با استفاده ازخمیرگچ، گچ قالبی را درقسمت مورد نظر می چسباندند.
گچبری پیش ساخته
انواع گچبری پیش ساخته :
 • گچ بری PVC :
  از مزایای گچ بری پی وی سی می توان به سبک بودن ، امکان طراحی مطابق با سلیقه مشتری ، تنوع در ابعاد و الگوها امکان نصب سریق و حداقل زمان ، قابلیت جابجایی پس از نصب و عدم نفوذ رطوبت اشاره کرد .
 • گچ بری پلی استایرن:
  ابزارهای پیش ساخته پلی استایرن را میتوان با قیچی و یا چاقو برش داد و با چسب ساختمانی نصب نمود. پلی استایرن دارای بافت نازک و ضعیف است و همچنین حساس به رطوبت و آب هستند .
گچ کاری آشپزخانه
در تقسیم بندی گچ بری ساختمان ، گچ بری آرک آشپزخانه و گچ بری سقف جهت نورمخفی از اهمیت و جلوه خاصی برخوردار است .
شما می توانید با مراجعه به سایت تعمیرات ساختمان دات کام از کارهای ما دیدن فرمایید.
گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان با اکیپ تخصصی و با سابقه چند ساله خود در خدمت شما مشتریان عزیز می باشد.
 • بهره‌گیری از نیروهای متخصص
 • بازدید ،مشاوره و کارشناسی رایگان
 • پشتیبانی در تمامی مراحل انجام خدمات
 • استفاده از مصالح با کیفیت
از تعهدات گروه ما می باشد.
فهرست
تماس با کارشناس