طراحی و بازسازی اتاق کودک

دنیای کودکان

دنیای کودکان، دنیایی پر از رنگ و شور و نشاط است. روانشناسان بر این معتقدند که  روحیات افراد در بزرگسالی، با احساسات آن ها در کودکی رابطه مستقیم داشته و چه خوب است که والدین سعی در بهبود و حفظ روحیات خاص و شاد  کودکان داشته باشند.بیشترین فضایی که در خانه کودکان با آن سر و کار دارند اتاق آنهاست . وقتی کودکان وارد اتاق یا مکانی که قرار است در آن فضا مدتی بمانند می شوند اولین چیزی که با آن ارتباط برقرار می کنند رنگ آن فضاست. استفاده از رنگ ها و نقاشی ها در روحیات فردی کودک و همچنین تقویت قدرت تفکر و خلاقیت وی تاثیر عمیقی دارد پس یکی از گام هایی که می توانید در حفظ شادی و نشاط فرزند دلبندتان بردارید استفاده از نقاشی اتاق کودک است.

طراحی ، تعمیر و نقاشی اتاق کودک
 

کودکان بیشتر در محیط اتاق خود مشغول به بازی هستند و همانطور که می دانید نوزادان به دلیل اینکه بیشتر اوقات در خواب هستند زمانی که بیدار می شوند فقط تصویری از سقف و دیوارها را مشاهده می کنند. بنابراین شکل و طرح و رنگ این بخش ها از اتاق در یادگیری و روحیات او بسیار تاثیر گذار خواهد بود . شما با استفاده از دیوارها میتوانید بدون شلوغ کردن و کوچک کردن فضا، حس و حالی که میخواهید را به آن فضا ببخشید .

برای انتخاب رنگ ، بهتر است به فرزندتان بگویید که بین چند رنگ انتخابی شما، خودش یکی از رنگ هایی را که بیشتر دوست دارد را انتخاب کند . اما نکته دیگر بعد از انتخاب رنگ ، طرح و نقش هایی که است که روی دیوار استفاده می شود . بهتر است از تلفیق کاغذ دیواری با اشکال ساده و جذاب استفاده شود.

09125724074 مشاوره رایگان

روانشناسی رنگها در
اتاق کودک

طراحی ، تعمیر و نقاشی اتاق کودک

رنگ آبی در اتاق کودک علاوه براینکه محیطی آرام ایجاد می کند باعث خلاقیت در کودکان نیز می شود .

اگر می خواهید ذهن کودکتان فعال و هوش او تقویت شود و انرژی و هیجان زیادی داشته باشد از رنگ زرد استفاده کنید . رواشناسان از این رنگ بعنوان دوپینگ حافظه یاد میکنند .

09125724074 پاسخگویی تمام وقت
طراحی ، تعمیر و نقاشی اتاق کودک

رنگ قرمز در اتاق کودک رنگی است که همیشه باعث ایجاد شور و هیجان می شود. یکی از راه هایی که روانشناسان برای درمان کودکان افسرده پیشنهاد می دهند این است که رنگ قرمز را در اطراف پیرامون آنها بیشتر استفاده نمایند. البته بهتر است بدانید این رنگ را به هیچ عنوان نباید به صورت تکی در اتاق کودک استفاده شود و باید در کنار آن از رنگ های مکمل استفاده شود که یک تعادل نسبی خوبی برقرار شود

09125724074 طراحی و دکوراسیون با نمای 3D
طراحی ، تعمیر و نقاشی اتاق کودک

از دیگر رنگهایی که مناسب اتاق کودک  می باشد رنگ صورتی است . این رنگ ضربان قلب را منظم می کند و دارای روحیه ای آرام می باشد.معمولا این رنگ مناسب اتاق دختران است . اما اگر کودک شما پسر است و می خواهید از تاثیر رنگ صورتی بی بهره نباشید می توانید در کنار رنگ های دیگر از این رنگ استفاده نمایید .

تضمین و کیفیت کار
طراحی ، تعمیر و نقاشی اتاق کودک

گاهی اوقات لازم است که طبیعت را به اتاق کودکمان بیاوریم و او را از نشاط یک فضای دلنشین بی بهره نسازیم به همین دلیل رنگ سبز از طراوت بالایی برخوردار است و این رنگ می تواند به بالا بردن مهارت خواندن و درک مطلب کودک نیز کمک کند . اگر کودک شما به مدرسه می رود حتما این رنگ را برای اتاق او انتخاب نمایید تا بتواند با تمرکز بیشتری تکالیف خود را انجام دهد . 

تا به حال به این نکته توجه کرده اید که در اکثر مکان های آموزشی چرا بیشتر از رنگ نارنجی استفاده می شود زیرا این رنگ زیبا معمولا عملکرد حافظه و مغز را بهبود می دهد، حال اگر این رنگ را برای اتاق کودک استفاده نمایید باعث می شود که کودک را به تفکر و اندیشیدن تشویق نماید. همچنین در روانشناسی کودک این رنگ گرم و پر انرژی باعث بالا بردن اعتماد به نفس در کودکان می شود. علاوه بر موارد ذکر شده این رنگ بر روی کودکانی که خجالتی هستند بسیار تاثیر می گذارد.

جهت بازدید از پروژه های گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام 

آدرس اینترنتی :

www.tamiratesakhteman.com

آدرس اینستاگرام :

tamiratesakhteman.co

منتظر تماس شما هستیم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *