کناف

با گذشت زمان و پیشرفت علم در حوزه ساخت و ساز ،مصالح ساختمانی نوین جایگزین مصالح ساختمانی قدیمی شده است که از جمله آنها میتوان به سیستم ساخت و ساز خشک اشاره کرد که امروزه استفاده از آنها به صورت فراگیر درکشورهای در حال توسعه همانند ایران رواج یافته است از جمله مهمترین مصالح پیش ساخته و نوین میتوان به کنا ف اشاره کرد.

کناف صفحات روکش دار گچی هستند که پیش ساخته بوده و انواع متفاوتی دارد . کناف از ویژگی های تزیینی عالی در زمینه معماری و دکوراسیون است که امروزه در بسیاری از فضاها اعمال می شود. این موارد تزیینی گامی فراتر از گچبری ساده است و فضای منزل شما را بسیار مجلل و شیک می کند.

در این مقاله سعی شده است با مهندسی کاربرد کناف ،مزایا و معایب آن نسبت به سایر مصالح و شناخت هرچه بیشتر این فناوری، شما را به استفاده هرچه بیشتر از این نوع دیزاین ترغیب کرده باشیم.

کناف

کناف چیست؟

کناف نوعی صفحه روکش دار گچیست که در اصل نسل جدید گچ به شمار میرود و کلیه کارهای ساختمانی که با گچ و بعضی متریالهای دیگر قابل انجام بوده با یک سری مزایای جدید مثل سرعت کار بالا،تنوع بیشتر در طراحی، امکان کار شدن سقف و دکور در ۴سانتی متر و ترکیب انواع نورهای دکوراتیو و اصلی و… که از ضخامت ها و انواع پانل های مختلف (بسته به کاربد شما در محیط های عادی،رطوبتی،حرارتی ، نما و…) تولید می شود و امروزه به عنوان یکی از مهم ترین عناصر ساختمانی از آن یاد میشود.

کناف سقف اشپزخانه

کناف بهتر است یا گچ؟

خیلی ها این سوال را می پرسند. جواب به صورت کلی کاملا به نفع کناف خواهد بود چراکه کناف زودتر از گچ اجرا میشود، طرح های خاص تر جدیدتر و شیکتر را میتوان با کناف اجرا کرد، در بسیاری از موارد هزینه هایی به مراتب کمتر از گچ را دارد، کمتر از گچ ارتفاع سقف را پایین میاورد، سبکتر است و…. اما گچ هم مزایا خود را دارد که در کارهای بسیار کلاسیک اگر علاقه به ابزارهای آماده ندارید و یا بهتر بگوییم شما را راضی نمی کند بهترین متریال برای شکل دادن به هدفتان گچ خواهد شد در غیر اینصورت در کلیه ی سبک ها و موارد دیگر کناف کاملا بهتر از گچ میباشد.
بطور کلی ، سقف ها و دیوارها ی جداکننده ی کناف سازه های فلزی یکپارچه ایی هستند که صفحات روکش دار و سیمانی به کمک پیچ به آنها متصل می شوند و درز بین این صفحات با مواد بتونه پر می شود و بعد از یک یکپارچه شدن سطوح رنگ آمیزی می گردد.

گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام :

فعالیت حرفه ای خود در زمینه طراحی و دکوراسیون داخلی با بهره گیری از کادر مجرب و آموزش دیده ، موفق به طراحی و اجرای پروژه های موفقی شده است.

ما می کوشیم:
رضایت مشتری را در صدر توجهات قرار دهیم. به نحوی که همواره پس از انجام کار، کیفیت اجرا و یا طراحی پروژه را از سوی کارفرما تحلیل نموده و سعی در رفع نواقص می نماییم تا بهترین اجرا و طراحی به مشتری تحویل داده شود. چرا که معتقدیم که مشتریان راضی، مشتریان آینده خواهند بود.

یکی از متریال های ساختمانی که در گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام بصورت ویژه ارائه می گردد، کناف است. کناف یا تایل های گچی، سالهاست که در طراحی داخلی مدرن مورد استفاده قرار می گیرند. قیمت مناسب و مقرون به صرفه بودن از نظر اقتصادی نسبت به دیگر متریال ها، فرم پذیری، سبک بودن در کنار استحکام، قابلیت کار روی دیوار و سقف و ….. از جمله دلایلی هستند که گروه تعمیرات ساختمان دات کام این نوع طراحی داخلی را در آرشیو تخصصی خود قرار داده است .
بهره گیری از کادر طراحی مجرب در کنار تیم اجرایی کارآزموده به گروه تعمیرات ساختمان دات کام این قابلیت را داده است تا توان حضور در پروژه های بزرگی را داشته باشد.

شما نیز می توانید جهت اجرای پروژه های تعمیرات ساختمانی ،کناف، خرید، طراحی داخلی و … با مشاوران خود در گروه ما در تماس باشید.

کناف سقف پذیرایی

اجرای کناف به عنوان سقف و دیوار کاذب کناف یا صفحات گچی، بدلیل سهولت در نصب و شکل پذیری، سرعت نصب و مقرون به صرف بودن، یکی از بهترین گزینه ها برای ایجاد یک سقف کاذب و یا دیوار هستند.

در هنگام انتخاب طرح کناف سقف بهتر است:
به سبک دکوراسیون داخلی منزل خود توجه کنید سپس از بین طرح های کلاسیک و مدرن سقف کناف زیبایی را انتخاب نمایید.

اگر دکوراسیون داخلی منزل شما کلاسیک است بهتر است از سقف کناف گرد و دایره ای برای تزیین سقف منزل تان استفاده کنید. برای خانه ها با دکوراسیون داخلی مدرن سقف های کناف با طرح های مستقیم و صاف و گوشه دار می توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند.

کناف دیواری

مزیت کناف سقف

توجه داشته باشید که استفاده از کناف در فضاهای مختلف هم برای سقف و هم برای دیوار، مزیت های مهمی دارد که باعث می شود امروزه اکثر معماران در طراحی داخلی منازل از کناف استفاده کنند.
کناف از نظر اقتصادی کاملاً به صرفه است: چون از انتقال حرارت و صدا به طبقه بالا جلوگیری می کند.
در محدوده کناف سقف محل مناسب برای عبور تاسیسات الکتریکی و… تعبیه شده است
اجرای کناف با رعایت نظم انجام می شود بعد از اجرای کناف به راحتی می توانید از کاغذ دیواری و … استفاده کنید.
سازه های کناف بسیار سبک هستند و مبانی امنیتی زلزله در آن ها مستتر و ملحوظ است.
کناف ها دارای شکل های فوق العاده و زیبا هستند. این اشکال باعث احساس آرامش و طراوت روحی می شوند و برای رفع افسردگی بسیار موثرند.

سقف کاذب کناف یکپارچه

در این سبک، کناف کاری توسط واحدهای تولیدی با مشخصات فنی استاندارد تهیه و آماده می‌شوند. از این سقف‌ها عموماً به عنوان جایگزینی مناسب برای سقف‌های کاذب استفاده می‌شود؛ زیر ساخت این سبک از کناف کاری با استفاده از زیرسازی فولادی کار می‌شود. پس از اینکه صفحات کناف با استفاده از پیچ و مهره روی زیرسازی فولادی محکم شد، مراحل کناف کاری به پایان می‌رسد. بعد از اتمام مراحل کناف کاری، کار درزگیری و بتونه کاری سقف آغاز می‌شود. باید گفت که این سبک از کناف کاری سرعت زیادی به کار می‌دهد؛ زیرا به محض خشک شدن بتونه می‌توان عملیات رنگ آمیزی را شروع کرد.

کناف سقف

سقف کاذب کناف مشبک

تایل‌های گچی و پوشالی برای آماده سازی سقف‌های مشبک کناف مورد استفاده قرار می‌گیرند. این تایل‌ها به وسیله‌ی آویزهای مخصوص به سقف متصل می شوند. در ابتدا آویزها به صورت زیرسازی به سقف وصل می‌شوند و سپس تایل‌ها درون شبکه‌های از پیش ساخته شده روی سقف قرار می‌گیرند. این نوع از کناف کاری، یکی از ساده‌ترین و کاربردی‌ترین کارهای کناف به شمار می‌رود؛ به این دلیل که قابلیت تنظیم ارتفاع به راحتی در آن مهیا است و دسترسی به تأسیسات الکتریکی تنها با بر داشتن یکی از تایل‌ها صورت می‌گیرد .

کناف جدید

کناف دیوار

یکی از بخش هایی که می توان از متریال کناف استفاده نمود، دیوار است.

این نوع طراحی امروزه علاقه مندان خاص خود را پیدا کرده و در طراحی داخلی ساختمان بویژه در سالن پذیرایی نمای خاصی به خانه می بخشد.
طرح های مختلف این کناف ها, دیوار را جذاب کرده و زیبایی خاصی به منزل می بخشد. مدل های مختلفی از کناف دیوار طراحی می شود که می توان استفاده برای دیوار ال سی دی را نام برد .

همچنین استفاده از کناف همراه با سقف کشسان در طراحی داخلی ساختمان جای خود را پیدا کرده و امروزه یکی از کاربردی ترین نما در دکوراسیون داخلی محسوب می شود که در مقالات بعدی شما را با نمونه های آن آشنا خواهیم ساخت.
در کنار اجرای کناف نورپردازی باید به سلیقه خاصی اجرا شود تا نمای کناف با جذابیت بیشتری خود را نشان دهد .
در گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام دیزانرهای با تجربه و خلاق شما را در این زمینه یاری می نمایند .

ما درعرصه کلیه خدمات ساختمانی و طراحی دکوراسیون داخلی:

ما حرفه ای ترین ، با تجربه ترین و مناسب ترین طراحان و متخصصین مربوطه را داریم . لذا در این زمینه می توانیم با نازل ترین قیمت ، کلیه خدمات شما را به صورت حرفه ای به ثمر برسانیم . از دیگر مزایای کارکرد شما با تیم ما گارانتی خدمات می باشد . شما می توانید بعد از اتمام پروژه همه موارد را به صورت دقیق بررسی نمایید.
تنها با یک تماس در محل حاضر شده و علاوه بر مشاوره به صورت رایگان شما را با کمترین هزینه از خدمات خود بهره مند می سازیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *