پنجره دوجداره upvc

استفاده از شیشه های دو جداره به دلیل حفظ انرژی حرارتی – برودتی و کاهش آلودگی صوتی در پنجره ساختمان بیمارستان ها ، کتابخانه ها ، موزه ها ، و ساختمانهای حاشیه خیابان های پر تردد کار برد وسیع دارند . اخیرا برای ایمنی وآسایش بیشتر پنجره وسایل نقلیه عمومی مانند واگن های قطار و اتوبوس های بین شهری نیز با شیشه های دو جداره تجهیز شده اند.

شیشه های دو جداره می توانند شدت صوت را حدود ۵۰ دسیبل کاهش دهند و آن را به مرز ۲۰ تا ۳۰ دسیبل برسانند علاوه بر این شیشه های دو جداره انتقال گرما را به شیوه های گوناگون و با رعایت نمودن اصول مهندسی تا حد زیادی کاهش می دهند. لایه های هوای خشک که خود عایق طبیعی محسوب می شوند بین دو جداره شیشه محبوس می شود که قابل مقایسه با یک پوشش فایبر گلاس است .

پنجره upvc

در بکارگیری و استفاده از پنجره های دوجداره یو پی وی سی همانند سایر محصولات ممکن است شما با مشکلات، نکات و ابهاماتی برخورد کرده باشید که در اینجا به چندی از آنها پرداخته و راه حل هایی را به شما پیشنهاد می کنیم
در ابتدا شاید برای هر کدام از ما این سوال پیش آید که کارکرد پنجره یو پی وی سی اساسا در چیست؟
و ما در استفاده از این محصول بایستی بدنبال ایجاد چه تغییر شگرفی در محیط خود باشیم ؟
البته پاسخ این سؤال واضح است .
ما در استفاده از پنجره های دوجداره بدنبال بهره گیری از برخی محسنات از قبیل عایق صوتی ، کنترل آلودگی محیط و جلوگیری از هدر رفتن انرژی هستیم و همچنین از نظر زیبایی و تنوع خصوصیات منحصر به فرد خود را داراست.

ساختار پنجره دوجداره:

شیشه دو جداره در درب و پنجره های دو جداره که از دو لایه شیشه موازی که به هم چسبیده شده تشکیل میگردد.پروفیلی از جنس آلومینیوم و پر شده از ماده رطوبت گیر بین دو لایه شیشه دو جداره قرار می گیرد که برای جلوگیری از انتقال سرما و گرما ، ورود گرد و خاک و سروصدا به داخل بین دو لایه را از گازهای مخصوص پر می کنند.

یکی از دغدغه های مهم سازندگان و معماران صنعت ساختمان انتخاب پنجره های پروژه میباشد که بعضا در انتهای پروژه و با سراسیمگی و تعجیل انجام میپذیرد. گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام در این گونه موارد با طراحی دقیق و هنر مندانه همواره در حفظ زیبایی و ارتقائ کیفیت پروژه های شما خدمات خود را ارائه مینماید .
سازندگان و طراحان همیشه مینوانند با بهرهگیری از مشاوره رایگان تیم تعمیرات ساختمان دات کام و اطلاع از فرمها با دید بازتری به طراحی و انتخاب فرمهای این محصول اقدام نمایند چراکه شاید با بهره گیری از قابلیتهای این محصول شما میتوانید علاوه بر ایجاد کارایی بیشتر در ارائه نمایی بهتر و زیباتر نیز بهره مند شوید .تیم تعمیرات ساختمان دات کام همواره در اراده خدمات طراحی در کنار شماست و با احاطه بر کلیه موازین شهرداری و طراحی بهترین ها را به شما ارائه می نماید.

هشدار برای نصب پنجره دو جداره یو پی وی سی

این محصول بسیاری از سختی های نصب و تولید را آسان گردانیده و شاید بتوان گفت نصب این نوع پنجره را فردی غیر متخصص با دقت کافی می تواند انجام دهد. این سادگی در نصب، بعضی مواقع موجب فراموش کردن استانداردهای اولیه سازه ای شده است، بطوریکه برخی از نصاب ها، بصورت بسیار خطرناکی پنجره دو جداره یو پی وی سی را نصب می نمایند که متاسفانه فاقد هر گونه امنیت می باشد. درست است که این محصول را میتوان بسیار راحت نصب کرد، ولیکن این سادگی بدلیل بالا بردن کیفیت می باشد نه راحتی کار نصب!!
نصاب پنجره دو جداره میبایست با بالاترین دقت، پنجره ها را در محل از پیش تعیین شده و آماده سازی شده، نصب نماید. مشتریان بایستی در انتخاب تیم تولید و نصب درب و پنجره دقت نمایند. سهل انگاری در نصب و تولید، خطرات بالایی داشته است که در مواردی بدلیل نصب ضعیف، پنجره از محل خود جدا و سقوط کرده و در نهایت موجب آسیب شده است .
در بسیاری از موارد، پنجره دو جداره در محل هایی استفاده می شود که در این محل ها، ساکن هستند و یا فعالیت حرفه ای جاریست که در این موارد اهمیت برچیدن بی خطر و بدون ایجاد کمترین گرد و غبار اهمیت مضاعف پیدا میکند چرا که یکی از قابلیت های تبلیغی پنجره های دو جداره این است که مشتری بتواند بدون اینکه محل را تخلیه و ترک کند پنجره های قدیمی خود را تعویض نماید .
تیم نصب بایستی مهارتهای لازم را برای جوشکاری و … نیز داشته باشد تا در صورت لزوم بتواند موانع احتمالی از پنجره های قدیمی آهنی را نیز رفع و ایجاد پایه و یا ابزارسازی برای نصب نماید. داشتن تجهیزات لازم و کافی ضروری است. ولی برای نصب با کیفیت، داشتن تیم متخصص در چند مهارت و داشتن تجهیزات کامل و مضاف بر حد نیاز، کوتاه شدن پروسه نصب را امکانپذیر می سازد. زمانی که پنجره های محل پروژه برچیده می شوند، بایستی به فاصله یکی دو ساعت پنجره های یو پی وی سی در محل نصب گردد و چنانچه مشکلی بوجود آید که نیاز به ابزار دیگری باشد، زمانی برای مهیا کردن آن وجود ندارد.

پروفیل پنجره دو جداره

بطور کلی یک تیم حرفه ای بایستی در تمامی لحظات اعم از فروش ، تولید ، نصب و خدمات پس از فروش همواره بیاد داشته باشد که مدعی راحتی و آسودگی در ارائه و استفاده می باشد. لذا این مسئولیت پیمانکاراست که از تیم های مجرب، کارآزموده و مجهز به تمامی ابزار های لازم، ضروری و غیر ضروری استفاده نماید . منظور از داشتن ابزار غیر ضروری، در نظر گرفتن تمامی موانع و موارد احتمالی است که باعث می شود کار نصب در کمترین زمان و بالاترین کیفیت صورت گیرد .

سوالی که اغلب از سوی مشتریان پیش می آید این است که :

آیا پنجره های دوجداره یو پی وی سی را میتوان جایگزین هر نوع از پنجره های قدیمی کرد ؟
در جواب به این پرسش بایستی گفت که این محصول به سبب ساختار کلی و فرمت نصب، دارای بالاترین قابلیت جایگزینی برای هر نوع از پنجره های قدیمی و جدید دارد.
از دیگر مزایای استفاده از این نوع پنجره ها صرفه جویی در زمان استفاده برای رنگ آمیزی است که این نوع پنجره ها به دلیل جنس اولیه خود نیاز به رنگ آمیزی ندارند.

پنجره دو جداره

انواع پنجره های دوجداره از نظر بازشو :

  • ثابت : در این نوع پنجره ها لولا بازشو وجود ندارد و از نظر دید بسیار کامل می باشد .
  • تک حالته : در نوع تک حالته بازشو به کمک لولا از یک سمت صورت می گیرد .
  • دو حالته : این نوع پنجره ها علاوه بر باز شو از یک سمت قابلیت باز شدن از جهت بالا هم دارند که امروزه در بیشتر آپارتمانها از این نوع پنجره ها استفاده می شود .
  • دو لنگه باز شو : در این حالت باز شو توسط لولا از هر دو سمت اتفاق می افتد .به این نوع پنجره ها گاها فرانسوی هم می گویند.
  • کشویی: حالت باز شو توسط ریلی به سمت چپ و راست حرکت می کند . قیمت این نوع پنجره ها نسبت به پنجره های فوق گرانتر می باشد .
  • کشویی فولکس واگنی یا مدل ون : حالت باز شو این نوع پنجره ها همانند کشویی ریلی می باشد اما مانند درب اتومبیل ون ابتدا به حالت پایین حرکت کرده سپس بر روی ریل باز می شود.

برای استفاده و انتخاب هر کدام از انواع پنجره ها باید محیط و مساحت لازم را در نظر گرفت چرا که هر کدام از انواع بازشوها مناسب مکان خاص خود ساخته شده است . با تنوع صنعت این نوع پنجره ها و حتی دربها نمای زیبایی به منازل و چشم انداز خود دهید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *