جوشکاری

از ابتدای خلقت بشر مساله اتصال و به هم بستن و ضرورت دستیابی به شیوه های آسانتر برای ایجاد اتصالات مطرح بوده است . ایجاد اتصال در شکلهای پیشین خود از به هم بستن شاخه های درختان و تکه های چوب و دوختن تکه های پوست حیوانات برای مصارف گوناگون آغاز شد و متناسب با تکامل نیاز های انسان ،هنر اتصال و به هم پیوستن اجسام نیز رو به تکامل نهاد .
پیدایش فلزات و آلیاژ های فلزی و تلاش مستمر در یافتن راههای اتصال آنها به هم موجب ابداع روشهای مختلف اتصال شد که اتصال پیچ و مهره ای ، اتصالات پرچی و اتصالات جوشکاری شده از آن جمله اند.

جوشکار

در دنیای امروزه ، صنعت جوشکاری از نظر وسعت کار و تنوع بالاترین مرتبه را در علم اتصال و بریدن و جدا سازی قطعات فلزی و سایر مواد صنعتی داراست و طراحان و مهندسان خطوط تولید مصنوعات فلزی با بهره گیری از فرایندهای مختلف و متنوع جوشکاری به بالاترین سرعت و کیفیت دست یافته اند . در عین حال ، وزن سبک مصنوعات و صرف هزینه هر چه کمتر ، از دیگر دستاوردهای آنان بوده است.

آهنگر سیار در تهران

بطور خلاصه، جوشکاری فرآیندی است که در آن از انرژی برق برای ذوب یک فلز استفاده میشود تا دوفلز را به یکدیگر متصل کند. با استفاده از الکترودها و مشعل و… جوشکاری میکنند و به طور کلی میتوانیم بگوییم جوشکاری کار پیچیده‌ای نیست اما باید نکات ایمنی آن را به خوبی رعایت کرد . آهنگری عنوان کلی حرفه‌ای است که عنصر اصلی و پیوند دهنده خدمات مختلف آن، استفاده از فلز آهن بشکل کلیه‌ی فرم‌های آن و در ساخت و ساز وسایل گوناگون است. انواع مختلف شکل‌‌های اولیه آهن کاربردهای بسیار متنوعی دارند که بر روی هزینه ساخت و کار نهایی تاثیر مستقیم می‌گذارد. آهن بصورت‌های مختلفی در ساخت و سازها بکارمی‌رود. از تیرآهن و میلگرد گرفته تا پروفیل‌هایی مثل نبشی و قوطی .
امروزه بیشتر مردم به دنبال سیار بودن این خدمه هستند چرا که خدمت مورد نظر با توجه به نیاز مشتری در محل پروژه سریعتر انجام می شود.

چه مواقعی به خدمات جوشکاری و آهنگری سیار نیاز داریم؟

دلایل مختلفی باعث می‌شود ما به کمک گرفتن از یک جوشکار ماهر و یا یک آهنگر خبره نیاز داشته باشیم.زیرا خیلی از ابزار و وسایلی که روزانه از آن‌ها استفاده می‌کنیم، از جنس آهن هستند و برای ساخت و یا تعمیر آن‌ها نیاز به هنر یک آهنگر ماهر پیدا می‌کنیم. معمولاً به دلایل زیر نیاز به کمک گرفتن از یک آهنگری آنلاین یا آهنگری سیار داریم :
نیاز به ساخت در و پنجره آهنی و چهارچوب آهنی داشته باشیم .
برای محافظت از خانه نیاز به ساخت حفاظ آهنی، حفاظ آکاردئونی، نرده ودیگر وسایل آهنی داشته باشیم .
نیاز به طراحی و ساخت سقف، آلاچیق، پل آهنی، زیرکولری، سایبان کولر و دیگر سازه‌های فلزی داشته باشیم.
قصد ساخت سازه آهنی داشته باشیم که توانایی تحمل وزن زیاد داشته باشد.
نیاز به جوشکاری و برشکاری آهن داشته باشیم.
البته خدمات آهنگری و جوشکاری آن‌قدر گسترده است که ممکن است برای هر کار دیگری نیاز به متخصص داشته باشید.

انواع خدمات ما شامل تعمیر در و پنجره فلزی، که شامل جوشکاری و تعمیر و تعویض انواع لولاء در و پنجره، جوشکاری جاقفلی برای درب حیاط، انباری و یا درب پارکینگ، تعمیر جک شکسته درب پارکینگ، تعمیر انواع درب های ریلی فلزی، نصب تابلو فروشگاهی و اماکن تجاری، ساخت و نصب انواع پایه کولر آبی و کولر گازی و دیگر خدمات مربوط به جوشکاری

منزل شما در طبقه اول و یا طبقه آخر یک آپارتمان قرار دارد و پنجره آن رو به کوچه و یا خیابان باز می‌شود؛ و یا در یک خانه ویلایی زندگی می‌کنید که عبور از حفاظ دیوار و وارد شدن به حیاط در نبود شما در منزل دور از ذهن نیست. نداشتن حفاظ پنجره شما را نمی‌ترساند؟
در بین حفاظ های پنجره، حفاظ های آهنی و فرفورژه از مجبوبیت بالایی برخوردار هستند. دلیل آن هم اهمیت اساسی امنیت در طراحی و نصب این بخش از ساختمان است.
البته، امروزه حفاظ هایی به بازار آمده است که شاید اگر پای امنیت ساختمان هم وسط نبود، باز هم برای زیبایی آن‌ها را نصب و استفاده می‌کردیم. نمونه آن‌ها را می‌توانید در ادامه ملاحظه نمایید.

تعمیر و تعویض انواع لولا

تعمیر و تعویض لولای در و پنجره چیزی است که گاهی به آن نیاز پیدا می‌کنیم.
لولا بخش مهمی از یراق‌آلات است که در ساخت درب و پنجره‌های مختلف استفاده می‌شود. نوع لولا که در ساخت در و پنجره‌های آلومینیومی، چوبی یا آهنی به کار می‌رود متفاوت است و بسته به جنس در یا پنجره می‌بایست از لولای متناسب با آن استفاده کرد .
لولای فلزی (آهنی) ممکن است به دلایل مختلفی آسیب دیده و با مشکل روبرو شود. گاهی این آسیب‌ها باعث خرابی کلی بازشو نمی‌شوند، اما استفاده از آن را بسیار مشکل می‌کنند. اما گاهی نیز استفاده از در یا پنجره غیرممکن می‌شود .
این قطعات ممکن است به دلایل مختلفی ایراد پیدا کنند. عدم انتخاب مناسب لولا در زمان ساخت در و پنجره از جمله دلایل این موضوع است .
لولاها سایزهای متفاوتی دارند که باید بسته به وزن در یا پنجره نوع مناسبی از آن‌ها انتخاب شود. همچنین این لولاها مدل‌های متنوعی نیز دارند که باید برای پنجره، در، درب پارکینگ یا درب منزل به تناسب انتخاب می‌شوند .

معمولاً این قطعات به جای تعمیر تعویض می‌شوند. تعویض لولا به سادگی توسط جوشکار انجام می شود.
آهنگر پس از فرزکاری و جدا کردن لولای قبلی، قطعه جدید را جایگزین می‌نماید. در هنگام تعویض قطعه، جوشکار باید مراقب باشد تا درب دقیقاً در وضعیت درست خود قرار گرفته باشد، در غیر این صورت باز و بسته شدن آن دشوار شده و به سادگی انجام نمی‌پذیرد.
استفاده از لولای مناسب با کیفیت بالا نیز نکته دیگری است که آهنگر باید به آن دقت کند تا دوباره با خرابی قطعه روبرو نشوید.

جوشکار سیار

نرده های حصار

انواع نرده های حفاظتی فلزی را می‌توانید از ما بخواهید تا برای شما بسازیم و نصب کنیم. اگر چه بعضی از نرده های حفاظتی مستقیم در بازار به فروش می‌رسد و شما می‌توانید این نرده ها را تهیه کنید تا ما برای شما نصب کنیم و اگر زمان کافی برای تهیه را نداشتید ما می‌توانیم آنها را برای شما تهیه و نصب کنیم. مثل نرده شاخ گوزنی و نرده بوته‌ای که از پیش ساخته شده هستند و به فروش می‌رسند.

برخی دیگر از نرده ها هستند که با پروفیل آهنی ساخته می‌شوند، مثل نرده آبشاری روی دیوار و نرده‌های فلزی راه پله و یا نرده‌های تراس و بالکن، که ما می‌توانیم این نرده‌ها را برای شما بسازیم و نصب کنیم. که در تمام مراحل ساخت و نصب، نظر و سلیقه شما بر روی کارهای ساخته شده اعمال می شود.

جوشکار سیار در تهران

ساخت نرده های استیل

نرده های استیل طرح و جنس های مختلفی دارند که بعضی از آن‌ها در برابر رطوبت و زنگ زدگی مقاوم تر هستند. گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام شامل نصاب‌های نرده استیل نیز می باشد که انواع نرده‌های استیل از جمله نرده های حفاظتی زیر را نصب می کنند.
نرده استیل راه پله، نرده استیل بالکن و تراس، نرده دور استخر، حفاظ بانکی و …

آهنگری سیار

آهنگری در محل

آهن کشی انواع سقف شیبدار سقف شیروانی، پوشش انواع سقف با پلی کربنات، آلاچیق، سقف پاسیو با پلی کربنات، سقف حیاط خلوت با پلی کربنات، انواع سایبان با پلی کربنات، جزء دیگر کارهایی است که گروه تخصصی ما انجام می دهد و بیشتر مواقع این فعالیت ها در محل پروژه با رعایت نکات ایمنی انجام و نصب می گردد.

درب آکاردئونی

امروزه دیگر کمتر خانه‌ای را پیدا می‌کنیم که از درب آکاردئونی با قفل‌های کتابی برای امنیت بیشتر استفاده نکرده باشد . درب‌هایی که سد محکمی در مقابل ورود افراد غریبه به منزل مسکونی محسوب می‌شوند و از امنیت بالایی برخوردار هستند .
درب آکاردئونی به‌خصوص در آپارتمان‌های مسکونی که امکان باز ماندن در اصلی ساختمان از سوی دیگر همسایه‌هاست دور از ذهن نیست و یا به دلیل رفت‌وآمد زیاد ساکنین و ناآشنا بودن همسایه‌ها با هم، امکان حضور یک غریبه در آپارتمان نیز وجود دارد و در شکل بدتر عدم شناخت و همسایه بودن با آدم‌های غریبه که ممکن است خودشان دردسرزا باشند، یک ضرورت است. مخصوصاً اگر مدتی کسی در خانه شما نباشد، مثلاً به مسافرت چندروزه‌ای بروید.
طرح حفاظ‌ های آکاردئونی از ساز آکاردئون الهام گرفته شده و نام این درب هم برگرفته از نام همین ساز است. این نوع درها را درب کشوئی (کشویی)، درب کرکره ای، تاشو و … هم می‌نامند.

جوشکار تهران

ساخت سقف پارکینگ، حیاط و پاسیو

شاید خانه شما هم مثل خیلی از خانه‌ها و آپارتمان‌های این شهر، پارکینگ نداشته باشد و به این فکر افتاده باشید که با ساخت سقف پارکینگ و مسقف کردن حیاط آن را به یک پارکینگ جمع و جور و در دسترس تبدیل کنید.
و یا شاید در طبقه اول یا همکف ساختمانی ساکن هستید که دارای حیاط خلوت است و بدتان نمی‌آید آن را مسقف کنید.

همه ساختمان‌ها دارای پارکینگ نیستند. مثلاً خانه‌های قدیمی‌تر نیازی به ساخت پارکینگ نمی‌دیدند و یا قرار نبود ماشین داشته باشند یا اگر هم داشتند همان بیرون می‌ماند. البته آن قدیم‌ها این قدر هم آلودگی نبود و با خیال راحت ماشین را در حیاط می‌گذاشتند و مالک و ماشین در کنار هم زندگی‌ می‌کردند .
برخی ساختمان‌ها مثل خانه‌های ویلایی هم که از ابتدا طراحی‌شان بر روی پارک اتومبیل در حیاط ساختمان است تا هم رفت‌وآمد خودرو راحت باشد و هم از فضای موجود استفاده بیشتری شود .
ممکن است فکر کنید که ساخت سقف پارکینگ زیبایی خانه شما را تحت تأثیر قرار می‌دهد و این پوشش سقف عنصری مزاحم در فضای باز خانه شما خواهد بود .
البته این فکر چندان هم بی‌راه هم نیست. اما اگر با ما همراه باشید، سقف‌هایی را نشانتان می‌دهیم که زیبایی خانه را دوچندان می کند و برای شما فضایی را فراهم می کند تا در کنار خانواده از اوقات فراغت خود بهترین لحظات را بگذرانید.
یکی از بخش‌های جذاب آپارتمان‌ها حیاط خلوت است. معمولاً دسترسی به حیاط خلوت از طبقه همکف یا اول است. این بخش می‌تواند باعث خوشبختی بی‌نهایت یا دردسر فراوان مالک این طبقه شود .
اگر این قسمت سقف نداشته باشد، به علت باز بودن و ارتباط با فضای بیرون، در معرض باران، برف و گرد و خاک قرار دارد و باعث تجمع گرد و خاک در این ناحیه می‌شود. حتی اگر بدشانسی بیاورید هم ممکن است محل تجمع زباله‌های ریز همسایه‌ها شود .
لازم نیست نگران قیمت سقف پارکینگ حیاط و یا سقف حیاط خلوت نباشید . چرا که بسیاری راه‌حل‌های ارزان‌قیمت برای آن وجود دارد .
سقف می‌تواند فولادی یا آلومینیومی باشد و پوشش آن هم می‌تواند بسیار متفاوت باشد که هر یک در قیمت سقف مؤثر خواهد بود .
فقط باید دقت داشته باشید که درمورد سقف پاسیو اگر قصد دارید حیاط خلوت را به جایی مثل کافی‌شاپ خانه‌تان تبدیل کنید، خیلی لازم نیست نگران ایزوله بودن آن باشید، اما اگر مثلاً قرار است اتاق خواب شما یا آشپزخانه (که رایج‌تر هم هست) باشد، باید به نصاب بگویید که سقف را کاملاً ضد آب بسازد.
اگر قصد لوکس کردن این فضا را دارید، سقف‌های کاذب هم می‌تواند به شما کمک کند تا این فضا هم دقیقاً شبیه به بقیه فضاهای خانه‌تان شود. البته در این حالت هزینه‌های بیشتری هم لازم است بپردازید.

هزینه آهنگری و جوشکاری:

به نوع خدمتی که نیاز دارید بستگی دارد، معمولاً اجرت آهنگری به وزن سازه ساخته‌شده بستگی دارد. برای خدماتی مثل خرده جوشکاری و خرده آهنگری نیز معمولاً طرفین قبل از انجام کار، با هم به توافق می‌رسند. مشاوره با متخصصان گروه فنی مهندسی تعمیرات ساختمان دات کام به شما کمک می‌کند تا با آگاهی کامل از هزینه خدمات آهنگری و جوشکاری، درخواست خدمات کنید. ویژگی برجسته گروه تخصصی ما این است که با ارائه قیمت‌های شفاف به شما کمک می‌کند تا بتوانید برای دریافت خدمات هوشمندانه تصمیم بگیرید .
با شماره‌تلفن‌های ما تماس بگیرید تا در کوتاه‌ترین زمان ممکن، جوشکار سیار در محل شما حاضر باشد. فرقی نمی‌کند در شرق تهران باشید، غرب تهران، مرکز یا شمال و جنوب. همیشه یکی از جوشکارهای ما نزدیک شما است .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *